Vaalitoimikunta

Vaalitoimikunnan puheenjohtaja tai joku muu vaalitoimikunnan jäsen esittelee syyskokouksessa vaalitoimikunnan ehdotuksen liiton hallituksen jäseniksi erovuoroisten tilalle ja tarvittaessa puheenjohtajaksi, varapuheenjohtajaksi, sihteeriksi ja taloudenhoitajaksi sekä tilintarkastajaksi ja varatilintarkastajaksi.

Liiton jäsenyhdistykset on jaettu vaalitoimikunta-alueisiin seuraavasti:

Alue A

Tea Nordberg, Espoo, tea(at)tilientaivas.fi
varalla Hilkka Kallio, Helsinki, hilkka_kallio(at)saunalahti.fi

Alue B

Marja Hannikainen, Iitti, marja.hannikainen(at)elisanet.fi
varalla Pirjo Hopponen, Iitti, pirjo.hopponen(at)gmail.com

Alue C

Katri Reponen, Mikkeli, katrireponen(at)gmail.com
varalla Tuula Taivalantti, Mikkeli, tuula.taivalantti(at)gmail.com

Alue D

Satu Sarin, Karkkila, satu.sarin(at)gmail.com
varalla Liisa Flinck-Vasama, Tampere, liisa.flinck(at)gmail.com

Alue E

Seija Tuokko, Turku, seija.tuokko(at)pp.inet.fi
varalla Marita Hagelstam, Turku, marita.hagelstam(at)kolumbus.fi

Vaalitoimikunnan puheenjohtaja

Katri Reponen, Mikkeli, katrireponen(at)gmail.com